AKUMULATORY SAMOCHODOWE       AKUMULATORY ROLNICZE       AKUMULATORY MOTOCYKLOWE AKUMULATORY
wałbrzych, akumulatory OLEJE       SMARY       WYCIERACZKI       PŁYNY EKSPLOATACYJNE       AKCESORIA wałbrzych, ul Długa 3C
Akumulatory na FBNadlewanie słupków w akumulatorze. Upalony słupek w akumulatorze.

Prowadzimy usługę nadlewania upalonych słupków w akumulatorach.
Proszę dzwonić pod numer:

501 847 647
WAŁBRZYCH

upalony słupek


Aby nie doprowadzić do upalenia się słupka w akumulatorze należy zadbać aby połączenie międzu słupkiem akumulatora a klemą (zaciskiem) było czyste i mocne.
   Czyste tzn. aby między powierzchnią słupka akumulatora (wyczyszczoną do lśniącego ołowiu), a powierzchnią wewnętrzną klemy nie znajdowały się żadne dodatkowe opory dla przepływającego prądu. Czysty lśniący metal ma przylegać do czystego lśniącego metalu.
   Smarowanie wazeliną techniczną lub innymi mazidłami wskazane jest dopiero wtedy gdy już klema jest przykręcona mocno do słupka. Uszczelnienie "szparki" między słupkiem a klemą przy pomocy wazeliny technicznej opóźni utlenianie się metalu na słupku i klemie oraz powstawanie nalotów, nagarów, które utrudniają przepływ prądu, powodują dodatkowy opór i w efekcie podniesienie temperatury aż do roztopienia się ołowiu z którego zrobiony jest słupek.
   Pojawiły się na rynku smary przewodzące prąd. Nie mam jeszcze doświadczeń praktycznych, ale z opisu umieszczonym na towarze wynika, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Smar taki zabezpieczy przed utlenianiem się powierzchni a także wejdzie pomiędzy dwa elementy w miejsca które z powodu ubytków nie przylegają do siebie jak należy.

Nadlewanie słupków w akumulatorze. Upalony słupek w akumulatorze.